12 października rozpoczął się 34. Warszawski Festiwal Filmowy – jedno z najbardziej cenionych na świecie wydarzeń kulturalnych, które od 4 lat jest wspierane przez polski oddział Mitsubishi Motors. W tym roku zaszczytną funkcję Oficjalnego Samochodu WFF pełni nowy model SUV-a coupe – Mitsubishi Eclipse Cross, który wita rzesze wielbicieli dziesiątej muzy przy wejściu do festiwalowego kina – Kinoteki.

 

Polski oddział Mitsubishi Motors już po raz czwarty został partnerem wyjątkowego artystycznego wydarzenia, jakim jest Warszawski Festiwal Filmowy. Miłośnicy dobrego kina mogą w tym roku zapoznać się z zupełnie nowym modelem spod znaku Trzech Diamentów – przykuwającym wzrok Mitsubishi Eclipse Cross. Eclipse Cross to samochód typu SUV o sylwetce sportowego coupe, który łączy dynamiczną formę z doskonałymi właściwościami jezdnymi. Supernowoczesny napęd na wszystkie koła zapewnia emocjonującą i bezpieczną jazdę w każdych warunkach drogowych.

 

Jak co roku flota samochodów Mitsubishi w wśród nich modele Outlander 2019 i Eclipse Cross przez okres całego festiwalu posłuży do przewożenia znanych osobistości świata filmu i gości festiwalu a wnętrze pojazdów posłuży za plan zdjęciowy serii filmów FesTiVi – telewizji festiwalowej, emitującej na stronie www.wff.pl relacje z wydarzeń oraz wywiady z twórcami filmów prezentowanych na festiwalu.

 

W tym roku do udziału w festiwalu twórcy zgłosili 4940 filmów ze 126 krajów świata. W programie 34. WFF znalazło się 190 filmów pełnometrażowych i krótkometrażowych a widzowie będą świadkami piętnastu premier światowych, osiemnastu międzynarodowych, pięciu europejskich, trzydziestu dziewięciu wschodnioeuropejskich i dwudziestu ośmiu polskich.